Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Smích v Rádiu Hády

Mohlo to být tak v prosinci 2002, co se nám ozval Dalibor, moderátor zmíněné rozhlasové stanice. Neozval se náhodou - kdysi jsme v rádiu vysílali, to šlo ještě o undergroundovou stanici, a byl to vcelku úspěšný pořad. Potom rockové rádio skončilo, nastoupila komerce... no tak jak to bývá.

Dostali jsme s Romanem pozvání do jakéhosi pořadu o zajímavých lidech. Už ani nevím, jak se ten pořad vyvedl, jenom si vzpomínám, že jsem se ještě snažila o jistou vážnost, která mne krátce potom přešla - spektrum posluchačů se změnilo, z lidí okolo třicítky už nikdo rádio zaměřené na hity neposlouchá, nejčastějším posluchačem je holka 15 let, a to i v pozdní večerní hodinu, kdy vysíláme. A takoví mlaďoši chtějí slyšet nějaké to povzbuzení, naději a vtípek, žádnou vážnost.
Z jednoho pořadu se stala více méně pravidelná záležitost. Teoreticky bychom měli vykládat horoskopy a karty jednou za čtyři týdny, prakticky je to o něco méně často, protože jednou nemůžeme my a jednou zase pauzíruje Dalibor.
Jo - Dalibor. Mladý, černovlasý, menší. Pořád mluví a pořád se směje. Ale je s ním veselo i jinak. Tak třeba jednou nám vysvětloval důležitost zdravotní prevence s tím, že od narození člověk už umírá a tělo se ničí. Po třicítce bude k ničemu - je třeba jíst hodně vitamínů a stárnutí zpomalovat. Jindy nám vysvětloval důležitost pracovní kariéry pro každého mladého člověka s tím, že na vztahy v mládí není čas, protože čas spolkne práce. (Dlužno podotknout, že Dalibor působí hodně vytíženým dojmem). Jindy se dozvídáme novinky z manipulativních technik využívaných reklamními agenturami, jež mají působiště na Internetu - právě v tomto oboru totiž Dalibor pracuje.
Jedno z nejveselejších setkání bylo věnováno akvarijním rybičkám, to se ale už neíbilo programovému řediteli a doneslo se nám z kuloárů vedení rádia, že se dosti mračil. Škoda, že jsme se to dozvěděli až dlouho po té, co ke kritickému poslechu došlo - bývali bychom se Dalibora zastali, jestli teda by mu to bylo co platné.

Pro zvědavce ještě něco o tom, jak vysílání probíhá:
Přijdeme rozbalíme fidlátka. Dalibor má službu obvykle od 18 nebo 19 hodin, takže už od večera vyhlašuje, že bude rozhlasová věštírna. Začnou chodit dotazy, jednak sms zprávami (do počítače), jednak mailem. Většina dotazů zní: "Jak se mi bude dařit v lásce? Dostanu se na školu?" mnohdy zasílá jeden posluchač naráz obě otázky obvykle v tomto pořadí.
Snažíme se vybírat zajímavější dotazy. S pomíjivostí první lásky nechceme nikoho zklamat a jestli se kdo dostane na školu nezáleží na osudu ale ne tom, zda se bude učit. Občas máme štěstí a nějaký zajímavý dotaz se objeví - jinak musíme vzít zavděk seznámeními na diskotéce a prvními láskami.
Když je chuť, vyzve Dalibor posluchače, aby volali. Často volají i bez výzvy už od sedmi večer. Když má dovolavší se posluchač chvíli trpělivost, jdeme do živého vysílání, což je vždy zábavnější, když někdo přímo reaguje, pře se, chce vědět více a více.
Hudba je předepsaná a nemůžeme ji vybírat my. Známí se tomu diví a leckdy se na nás i zlobí, proč tam nepustíme něco "normálního", ale není to v naší moci. Je velmi přísně dáno, co rádio smí a co nesmí hrát. Určuje to celostátní vedení rádia Kiss v Praze, která žádá, aby rádio bylo zaměřené na velmi mladé posluchače a jimi oblíbené hitůvky nevalné kvality. Na programu (doslova - je to naprogramované a nelze příliš mnoho měnit, snad ještě přehodit pořadí skladeb) je tak ten nejplytší popík.
 
Dokončeno červenec 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz