Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Rokycany v Plzni
Létající západočeský festival na novém místě

Jak z nadpisu vyplývá, přestěhoval se rokycanský festival Miluj svůj života do Plzně. Je to pozoruhodné. V Rokycanech už festival hostoval ve všech školách a kulturních domech, každý půlrok jinde. A najednou se koná v jiném městě! Na jaře i na podzim byl (kupodivu) v téže škole, na jejíž jméno či název si nevzpomenu - v Plzni jsem byla jedinkrát a je to dlouho předlouho, takže mi místní název neutkvěl v paměti.
Novinkou oproti minulým letům byl volný vstup na festival pro všechny, kdož přijeli do čajoven, nakouknout na stánky nebo si nechat poradit. Byla to opravdu nutná změna, protože počet návštěvníků, platících dosti značné vstupné, rok od roku klesal a to se zase nelíbilo výstavcům, kteří platí nemalý pronájem za prodejní místo: finančně vyčerpaní návštěvníci už nic nenakupovali.

Dlužno dodat, že
1) vstupné bylo neúměrně vysoké a v ceně vstupenky nebylo nic, jen vstup do objektů; v současné době se platí vstupné na přednášky, a lidé si výši vstupného právě nepochvalují;
2) přednášejícím se nic neplatí, ani cestovné, ani ubytování, natož honorář - v tom je tento festival smutnou vyjímkou, jelikož všichni ostatní jsou velmi výrazně slušnější;
3) obchodníci platí dosti značný poplatek za pronájem obchodního místečka.
Kladem festivalu je relativně solidní návštěvnost a slušná organizace.


Léto
U vchodu do školy postávali u velkého pultu Vesmítŕní lidé Ivo Bendy v oranžových oděvech. Nebylo poznat, jestli příchodem mimozemšťanů vyhrožují nebo jej slibují, každopádně sami působili odstrašujícmím dojmem, což ale zase tak nevadilo - s každým, kdo projevil pochybnost nad soudností jejich vlastní i jejich učení, se stejně odmítali bavit. Tím přišli o valnou většinu příznivců.
Našli jsme si místečko u automatu na kafe a vyložili tam svých pár knížek. Přednášku jsem měla v 16 hodin. Vybrala jsem si chytlavé téma Ovládnutí druhého magickým způsobem a karma. Lidé se pochopitelně dozvěděli něco jiného, než co čekali - žádné opakování lidových pověr o zlých úmyslech a následném božím a trestu. Třída byla plná, Roman říkal, že se před přednáškou škola vylidnila a stáhla se do mojí třídy. Všechny místa byla obsazená, lidé seděli na zemi i stáli - a co bylo horší, i fluktuovali po třídě, chodili ven, odcházeli a zase přicházeli. Občas se někdo zlobil, že nemluvím o tom trestu za černou magii, :-) který určitě na každého přijde.
Povídala jsem jako obvykle dvě hodiny, potom jsem chvíli poseděla u stolku a pak jsme jeli pomalu k východu. Čekal mne příjemný týden v Novém Jimramově.

Podzim
Byla zima a proto byli všichni stažení v útrobách školy. Vesmírní lidé nechyběli, návštěvníci chodili. Na Plzni už ani nebylo znát povodeň, která tudy prošla dva měsíce zpět, ale cestou tam jsme přejeli několik nouzových mostů. Taky jsme narazili na místní volební agitku lidovců v jakési vesničce. Víte, že všichni politici působí stejně? Taková ta hraná upřímnost a široké úsměvy....
Téma přednášky jsem volila aktuální povodňové a zase přišlo hodně lidí. Tentokrát si jich více sedlo a poslouchalo, fluktuanti courající tam a zpět nerušili. Kromě povodně a jejích souvislostí s povodní moravskou v roce 1997 jsme prošla i princip magické oběti, což bylo téma složitější a vyvolalo mnoho otázek. Rozhodla jsem se, že nebudu lidi trápit a příště dám zase něco jednoduššího.
Zase jsem chvilku poseděla u svého stolku (viz fotogalerie) a jeli jsme - tentokrát domů.
 
listopad 2002

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz