Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jak jsme prodávali knížku (2001)
Tak především je fakt, že se naše první zábavná kniha zrodila po krutých a dlouhých porodních bolestech. Je to na ní i trošku poznat, drobných chyb v sazbě si povšimnou i laikové, špatně oříznutá obálka je zase výsledkem šetrnosti tiskárny. Na této knížce jsme ale získávali zcela nové a jiné zkušenosti. Je to první knížka z jiné než duchovní oblasti, totiž beletrie. Řeč je o našem Conanovi.

To, o čem chci mluvit, se týká distribuce a myslím, že to stojí za zaznamenání. Na knihy z oblasti ducha máme smlouvu o výhradní distribuci s firmou Premisa, jíž tímto vzávám hold a děkuji za vynikající služby. Tady jsme museli prodávat jednotlivým distributorům zábavné literatury. Hned první setkání s nejmenovaným velkoobchodem bylo úžasné, protože velký majitel byl uražen, že jsme za ním nepřišli jako za prvním (nepřišli, nejdřív jsme prodali kamarádům z jemu konkurenčního maloobchodu). Byl natolik uražen, že si vzal jen pár výtisků knihy s tím, že když jsme jej pominuli, tak on nic nechce. On je největší prodejce sci-fi litaratury (není to pravda), on tady byl se sci-fi první (není to pravda), tak jsme měli jít první za ním. Pche, co si myslíme.

Jiný z nejmenovaných velkobchodů se sídlem v bývalé brněnské továrně si nás důležitě dvakrát pozval, aby nám pak řekli, že od malých nakladatelství neberou, že chtějí knihy jen od těch, s nimiž jim to stojí za to. Prý si to máme distribuovat sami, když jsme si to vydali. Nezdá se vám to? Ale podobný přístup mají i další. Na tom, že nechrlíme desítky titulů ročně jsme pohořeli i u dalších.

Knížka se nakonec prodala. Nejvíc se o to zasloužily obchodní řetězce, distributor z východu Čech a knihkupectví na Táborské v Praze. Zkušenost ale stála za to - už věřím, že na našem knižním trhu jsou poměry horší Divokého Západu.
 
8. 3. 2001

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz