Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Druhý Astrovíkend v Praze (2000)
Máme kamaráda, který strávil dlouhou dobu v Kanadě. Když se vrátil, povídal nám o tzv. Psychic. To jsou veletrhy věštců, kouzelníků, šamanů a všech dalších podobných lidí z oboru. Při popisování se v jeho hlase střídal úžas z toho, jaký je to "kšeft" s kritikou neskutečné konzumnosti takových akcí.

Teď přišel Psychic i k nám. Do zámořských rozměrů má sice ještě po mnoha stránkách daleko, ale už se aspoň blížíme. Máme být rádi?

Z toho, co jsem napsala je asi cítit, že pocity mám smíšené. Průběh toho jednoho odpoledne se mně líbil - popovídala jsem si s lidmi a procvičila schopnost rychlého úsudku. Roman zatím hledal kontakty a uzavíral obchody, tak jak by to na takové akci mělo být.

Kdo tam byl a co se dělo jsem neměla možnost zjistit. Přímo mne zasypali zájemci o radu - s magickým poradenstvím jsem tam byla jen já a tak byl zájem obrovský. Nechala jsem se tím trošku zaskočit. Kdybych s takovým typem oraganizace počítala předem, asi bych si odpoledne zorganizovala jinak a neváhala bych zůstat na oba dny - kdežto takhle jsem byla přihlášena jen na sobotu. Škoda.

Co mne dělá bezradnou, je přístup pořadatelů. O akci jsem se jako její účastník dozvěděla dosti rozporné informace, natolik rozporné, že jsem nevěděla, do čeho jdu a jak se mám připravit. Úplně první sdělení říkalo, že akce nebude otevřena pro veřejnost a má sloužit tomu, aby se věštci a astrologové mezi sebou poznali a mohli se podělit o zkušenosti. (Pochopitelně že vím, milá paní redaktorko Tománková z Astra, kdo mně to řekl. Ale nebonznu ji.) Na přímý dotaz položený jisté osobě asi 14 dnů předem zda můžeme prodávat zboží, mně bylo řečeno, že na toto nebude prostor - takže jsme nakonec patřili k jedněm z mála, kteří zboží neprodávali. A konečně mne trošku mrzí přístup pořádajícího Astra k odměně pro účinkující. Celé odpoledne jsem já i všichni ostatní pracovala zadarmo na cizí akci a o odměně, byť i jen v podobě reklamy, zmínky v časopise nebo krátkého rozhovoru, nepadlo ani slovo. Mrzí mne to tím víc, že jinak je Astro vcelku solidní a s domluvou nebývají potíže. Nesetkala jsem se s tím, že by se ke mně nebo k firmě někdo nezachoval dobře, ba dokonce sahala vstřícnost i nad rámec povinností.

Na zámořských Psychic samozřejmě nikdo zadarmo nepracuje. Návštěvníci akce za každou věštbu nebo radu platí nemalé peníze. Akce je monstróznější a - jak je v Americe zvykem - podstatně více chápaná jako místo pro prosazení se. Toto u nás naštěstí ještě tolik nefunguje, ačkoliv - a to mi věřte - rivalita mezi věštci a věštkyněmi a astrology a čaroději je obrovská a to, co si tito lidé navzájem dělají, jistě nepatří do slušného chování.

Další Astrovíkendy

Teď mne čeká Astrovíkend v Červené Lhotě. Budeme se společně s Romanem a možná s dalším pomocníkem účastnit dvou nebo tří víkendů v místím penzionu - bližší informace zatím nemáme.

První setkání bude 14.10. - to bohužel nemohu, jsme v Pršticích na víkendovce, další je 28.10., kde budeme určitě, další 4.11., kde možná budeme chybět a další 11.11., kde bychom měli být zcela jistě. A zase napíši jaké to bylo.
 
29.10.2000

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz