Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jihomoravská konference k problematice chudoby a sociálního vyloučení

Jihomoravská konference k problematice chudoby a sociálního vyloučení
Krátká svodka - kusé a spíše dojmové poznámky, ale při jejich přečtení si vybavím vše, co pokládám za důležité. Nejedná se o zápis ze schůze.

Základní info
Pořadatel MPSV, konalo se 5. 10. 2010 od 9 hodin v konferenčním sále hotelu Slovan (Slovan má nejlevnější pronájmy, zůstali styloví).
Už při třetím příspěvku jsem si uvědomila, že se jedná o sociální, tedy levicovou politiku a většina účastníků jsou sympatizanti levice. Tolik ukňouranosti na jednom místě jsem potkala naposled na MC (cédéčka tenkrát nebyly) výběru punkových kapel z roku 1991. Podotýkám, že punk bývalo vždy levicové hnutí.Cílem konference měla být charakteristika problémů, životních situací a nežádoucích společenských jevů, které vedou k propadu (poslední slovo je na originálním letáčku v uvozovkách; viz další komentář) občanů Jihomoravského kraje do chudoby a navržení konkrétních opatření k jejich předcházení nebo odstranění. Nakolik se to podařilo, netuším, leč pochybuji. Když má někdo potřebu dávat sociální propad do uvozovek, svědčí to přinejmenším o tom, že se bojí problém vůbec pojmenovat. Propad v uvozovkách snad ani není propad, je to jenom jako propad nebo trochu propad. Ta proč bychom o tom pořádně jednali, že?
Konference začínala ve vražedném čase 9.00, kdy normálně mívám půlnoc. Ale dala jsem se na vojnu... nezbylo, než zalézt do betle už v jednu, abych druhý den nemžourala. Což se povdelo jen částečně, protože to temné, těžké a zamračené počasí si na tento den museli tam nahoře speciálně chystat.

Program, na který jsem zůstala:
1. Chlapík, co plká a plká. Je od hejtmana (Jiří Altman), chválí se, jak město vymýšlí ubytování pro tzv. sociálně vyloučené. Jeho názor nesdílím, krom toho mluví tak šroubovaně, že mu skoro nerozumím. Naštěstí nemluví dlouho.
2. Juránek (= bývalý hejtman JM kraje) - honí politické body, smrdí předvolební kampaní. Vypráví příběhy kdo za ním došel, jak mu pomohl a tak, chválí se. Mluví o financích a organizacích, laská svoji politiku - kolik toho JM kraj vymyslel. Pan Juránek je sice dobrý řečník a o slova asi jde, ale to podstatné šlo říci jednou větou. teda já myslím, možná jenom nejsem politik.
3. Další mluvčí (Čulík; víc jsem si nepoznamenala). Ještě chvilku a uspí mě - takhle se přece nic vyřešit nedá. Jako kdybychom si opakovali, co všichni dávno víme. Ještě chvilku a usnu.
4. Profesor jakýsi - aha, Mareš. 19. st. vykořisťování, dnes - marginalizace. Sociolog, ve všem vidí problém, cikáni nejsou cikáni, jsou to lidé se speciálními potřebami, o které se máme starat (kolikpak si jich nastěhoval do domu?), obecně je naší povinností starat se o lidi s problémy, zejména finančně. Ale už skoro spím.
Přestávka & chlebíčky ...
5. Kocián - rázně vystupuje, mluví výrazně. Dobře na mne zapůsobil. Brownfieldy = 6% plochy Brna. Vytvoření pracovních míst ve Vaňkovce. Je z ODS a nakonec jej skoro vypískali - nevím proč, vztahy neznám.
6. Dvě mladé baby, studentky prof. Mareše. Prostor města - plochy pro vyloučení. Vidí v uvozovkách (vidíme, že v uvozovkách chudí mají problémy atd.), takže asi nevidí. Etnizace - neetnizace cikánů.
7. Chlapík Slovák, jméno jsem špatně rozuměla. Byty a bydlení. Otomista (=je to o tom, že...). Myslím, že tudy cesta k řešení nevede! ...a jen o všem mluvit, to mne nebaví.
Takže jsme to zabalili asi o půl hoďky, hoďku dřív, než jsme původně měli kvůli práci v záměru.

Co jsem se dozvěděla:
Rozvinutá sociální politika, otevírání center, specializovaných na osoby, které se dostaly do potíží - chudé matky (být chudý je sprosté, říká se sociálně vyloučený), zadlužení lidé, bezdomovci. Poslední mluvčí stavěl byty, Kocián mluvil o nově vznikajících pracovních místech a o kultivaci města. Juránek tvořil poradenství. Pro chudé a nepřizpůsobivé se toho udělalo hodně - tolik závěr.

Co mne rozzlobilo:
Jednoznačně neschopnost pojmenovat problém a plané žvanění. Většinu objevených pravd o chodu světa jsem se dočetla v Baumanovi, tady mi je zopakovali. Ani jedna nová myšlenka. Způsob pojmenování problematiky byl děsný. Nesmí se např. říkat, že sociálně vyloučení jsou skoro všichni Romové, protože by to bylo nesprávné. Frekvence užívání cizích slov u jednotlivých mluvčích jasně naznačovala, že nemluví pro posluchače. Jako zarytý odpůrce newspeaku jsem prožívala jazykové trauma, ať už z otomování, z uvozovek nebo ze zakázaných pojmenování.
Nemám vyhraněný politický názor, přesto mi připadá, že takhle by to být nemělo; mám výhrady kvůli formě, k obsahu jsem se přes komplikovanou formu pořádně nepropracovala - no jo, holt neznám newspeak!

Závěr:
Nemám pocit, že bych se co dozvěděla o sociální problematice, krom toho, co je obecně známo. Mám pocit, že jsem se velmi poučila o naladění v dnešní společnosti, o stavu kolektivního nevědomí a o směru vývoje společnosti.

 
8. 10 - 29. 10. 2010

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz