Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Věštírna (2000)
ne ta naše ale na Nově
Ta je teď velmi populární a protože pořad ještě běží, nechci jej kritizovat, ačkoliv výhrady mám. (Klidně bych lezla do zelí i scénáristům… J) Zábava je to celkem slušná a profesionálně po vizuální stránce je pořad dobře zvládnutý. S účinkujícími je to mnohdy horší - ale za to Nováci nemohou.

Můj díl se točil jako jeden z prvních a neměl zcela vychytané některé drobnosti, které- jak jsem viděla při natáčení s Romanem - postupem času zapadly, byly opravené, zaběhly do svých kolejí nebo jak to popsat. Největší potíž je asi pořád s hosty, kteří sedí pod kápí. Často reagují neupřímně a polovičatě - nechci jmenovat, ať se dotyční, budou-li toto číst, sami chytí za nos. Viděla jsem jenom pár dílů, třeba soudím přísně.

Ale ani věštci nejsou vždy lepší. Jenže jinak, než by si myslel průměrný nepříliš důvtipný našinec.

Každý divák by si totiž měl uvědomit, že v pořadu nejde o žádné věštění. Věštění je něco zcela jiného, než tipovat vztah k sexu u osoby, která je schovaná v kouli případně uhodnout, zda má jedno nebo pět dětí. Věštectví je poradenství, a znamená zabývání se vážnými problémy lidí. Je to vážná práce. Není to cirkusový kousek, kterým se lze chlubit před TV kamerou. Pokud věštectví předvádíme , přestává být věštectvím a začíná být exhibicí.

Věštci v pořadu Věštírna proto nepředvádějí své schopnosti profesionální, ale své schopnosti herecké. A protože hereckých schopností pohříchu moc nemají, předvádějí sami sebe - takové, jak ve skutečnosti jsou. A to je mnohdy pohled přinejmenším zarážející. Dobří pozorovatelé s bystrým úsudkem jistě vědí, co mám na mysli.

Ale ať nepomlouvám jen ty druhé.

Můj díl patří mezi ty povedené a se sebou, se svými odpověďmi, se svým vystupováním jsem zcela spokojená. Myslím, že víc jsem z toho dostat nemohla, to už by vystříhali anebo by to vyznělo velice hloupě. Pochopitelně že se našlo pár těch, kdož skočili původnímu scénáři na špek a pak se divili, proč jsem "neuhodla" tu osobu. Bylo jim zároveň marné vysvětlovat, že jsem nikoho hádat nešla - tzv. známé osobnosti neznám a dokazovat si jak jsem dobrá tímto způsobem - to opravdu nepotřebuji. (Že jsem velice dobrá - to vím i bez toho velmi jednoznačně… J…) Věštírna v podání mém a mých kolegů, Petra Messanyho a Johanky Khonové, byla dynamická a pořád jsme něco povídali. Jediné, co se mi nelíbilo a s čím jsem se zatím nesmířila je džingl - což je takový ten úvodní kraťoučký film o každém z věštících. Připadal mi bez nápadu a hrozně odbytý. Trošku si za to ale mohu sama - proč nadávat jen na režii - mohla jsem s tím nesouhlasit a trvat na výrobě něčeho jiného, že.
 
29.10.2000

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz