Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jak to dopadlo s Luciferem III.
aneb Pokus o porovnání Bylo a Bude

Co se stalo za čtyři roky, co jsem nepsala a mlčela? Jak to jenom zformulovat do slov... Pluto dokončil svůj-můj sluneční tranzit. Mnohé počínání dopadlo na pevnou zem. Koupila jsem s partnerem statek a takřka výhradně společnými silami jsme opravili jeho významnou část. Lidé se změnili tam a zpět, někteří se změnili jenom tam a jiní jenom zpět. Syn přesídlil ze základní na střední školu. Po 20 letech soužití jsem se vdala. Máme o psa víc. Přibylo starostí a nějak jsem zestárla. Změnil se můj poměr k řádu a pořádku. Významně se posílily vztahy v Opatství a někdy i mimo ně.Ne že bych před těmi čtyřmi pěti lety žila v iluzích o dobrých lidech a světové vstřícnosti. Pravda ale je, že mnohé věci jsem líná řešit. Jednodušší je nevšímat si jich a zalézt do svých knih. Je super, že si partner našel práci. Za těch pět let to ale mělo větší vliv na jeho duši, než na rodinnou kasu: stejně dnes jak před pěti lety patří rodinná kasa mně. Jenom si nejsem jistá, jestli mám být ráda.
Kromě toho, co mám doma, vlastně nic řešit nemusím a zalézání do knih není na překážku. Není - ale bylo. Jako zapšklý, kritický introvert jsem dlouho neměla chuti konfrontovat svoje poznatky z magie s názory ostatních; když teď napíši jednou za měsíc komentář do nějaké diskuse, je to vlastně úspěch. Ale co víc! Dokonce už někam mezi lidi vyjedu, překonám nechuť, rozpaky, nejistotu, nespavost a neochotu s někým mluvit. Možná vám to, milí čtenáři, teď připadá, že přeháním, protože všichni se s někým baví, každý někam jezdí. No - mne by ještě před pár lety nedostal nikam ani zavěšením za BVP, krom prázdnin s Hankou a dětmi (pochopitelně; my jsme si s Hankou po komunikační stránce dlouhá léta stačily) a několika málo rodinných dovolených.
Myšlenky jsem mnohdy domyslela do konce. Narozdíl od doby dřívější je teď víc věcí, o nichž jsem přesvědčená, že jsou nemožné - ne proto, že by nešly realizovat, ale proto, že to nikdo nebude chtít dělat. Kolektivní duše, její vývoj, minulost, zacházení s mocí, nebo jak se píše ve fantasy, se Silou, ovlivnění démonii všeho druhu... koho to dnes zajímá? Víc, byť ne úplně, jsem se smířila s bídnou intelektuální úrovní lidstva a nehledám zasvěcence, kteří někam došli. Ba co víc - obávám se, že všechny už znám, přinejmenším z jejich knih. Z šesti a půl miliard lidí, nebo kolik nás teď je, je to tristní výsledek, ale zase mám víc šancí být příjemně překvapena - protože se pochopitelně mohu plést, že.
Ale něco podstatného jsem v předchozích řádcích nepostihla - bohužel aniž by mi bylo jasné, jak pojmenovat nepojmenovatelné. Třeba to vyplyne někdy jindy.

Ne-e, žádné tajemství dneska nebude.
Komentáře:

Revue44
Revue44

 
Dopsáno 31. 1. 2010

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz