Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jak to dopadlo s Luciferem I.

Asi bych měla začít tím, jak to dopadlo s Plutonem – Luciferem. Ale odkud? Třeba takhle: Všechno spolu souvisí. Temný Hádés, zkoumání starověkého pohledu na podsvětí, mrtví psi, moje odmlčení i práce na stavbě.
Začnu prací na stavbě. Nabytí a opečovávání majetku nepatřilo nikdy mezi moje koníčky, tak nevím, jak mne napadlo kupovat si dům, přesněji: kupovat tradiční zemědělskou usedlost s obrovskou zahradou. Když už mne to napadlo, rozumný důvod se vždycky najde. Primární je vždy nápad, důvod se dá vymyslet vždycky a já to nejsem, kdo důvody potřebuje. Kdysi chtěli důvody slyšet rodiče. Kupodivu nebyli jediní, komu thelemické myšlení není souzeno. No já jsem potkala už tolik podobně švihlých lidí....! Mimochodem: poznáte je odzdaleka. Pořád se ptají proč a neustále kolem sebe mlátí argumenty.Asi bych měla začít tím, jak to dopadlo s Plutonem – Luciferem. Ale odkud? Třeba takhle: Všechno spolu souvisí. Temný Hádés, zkoumání starověkého pohledu na podsvětí, mrtví psi, moje odmlčení i práce na stavbě.
Začnu prací na stavbě. Nabytí a opečovávání majetku nepatřilo nikdy mezi moje koníčky, tak nevím, jak mne napadlo kupovat si dům, přesněji: kupovat tradiční zemědělskou usedlost s obrovskou zahradou. Když už mne to napadlo, rozumný důvod se vždycky najde. Primární je vždy nápad, důvod se dá vymyslet vždycky a já to nejsem, kdo důvody potřebuje. Kdysi chtěli důvody slyšet rodiče. Kupodivu nebyli jediní, komu thelemické myšlení není souzeno. No já jsem potkala už tolik podobně švihlých lidí....! Mimochodem: poznáte je odzdaleka. Pořád se ptají proč a neustále kolem sebe mlátí argumenty.Jeden domov jsem vyměnila za dva domovy. Oba jsou stejně důležité, oba jsou domovem. Každý domov je jiný – a kdybych si chtěla hrát s protiklady, tak se tady vyřádím. Domov je symbolem Já a mít jenom jedno místo pro Já, mi připadlo už dlouho dlouho neuroticky stísňující. Tak – teď se konečně mohu rozejít do svých domovů, když mi to nějaký vykuk doporučí. Tedy nemusím se rozcházet do domova cizího, ba dokonce mám i možnost se rozcházet, když mám každý domov na jiné straně, že...
Nepsala jsem už někde, že stavby jsou mým osudem? Asi jsem byla v minulém životě zedníkem. Nejen že mi zedničení celkem jde (kdyby ten šufan s maltou nebyl tak těžký, uff, moje zápěstí!), ale celý můj život je neustálá stavba. Psychologicky pochopitelně tuším, odkud láska k budování, cihlám, kladivům a míchačce pramení. V přeneseném slova smyslu je můj život taky rozestavěný dům. Naštěstí.
Vnitřní bohatství je podmíněno bohatstvím vnějším. Nikdo, kdo bohatý nebyl, se nestane mágem. Proč? No jednoduše, protože je nepřející a lpí na vnějším světě. Je hamižný, závistivý, drží se toho, co má nebo přesněji toho, co nemá a mají to ostatní. Až bohatý člověk se může od bohatství oprostit, pochopitelně chce-li, a stává se svobodným. Chudý se nemá čeho vzdát, oběť je smyšlená.
Toto je úlitba dnešnímu světu, který je závislý na materiálnu. Není možné se z tohoto světa vymanit. Musíme jej respektovat a přizpůsobit mu své chování a osobní růst.
Tím spíše, budeme-li se bavit o magii.

Budu dál v praxi ověřovat, jestli je vnitřní stavitelství dle analogického vzorce podmíněno stavitelstvím vnějším. Až to budu vědět, určitě podám zprávu.Bohužel mi prehistorický skript neumožňuje obvyklý komfort blogů - komentáře k článku. No – nemůžu mít vše. Komentáře prostě vložte sem:


\\\\\\\\\\\\\\\"Revue44\\\\\\\\\\\\\\\"
Revue44

 
prosinec 2009

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz