Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


O změnách a přelomu tisíciletí

Zajímalo by mne, jestli i v dřívějších dobách měli lidé stále pocit, že se právě teď něco děje a mění - tak, jak je tomu dnes. Tvrzením o právě probíhajících změnách vzdoruje jen několik skeptických zarputilců. Konečně důkazů svědčících pro to, že současnost je výjimečná, máme dosti. Především je to vědecký pokrok, průmysl, osídlenost planety, ničivost zbraní. Najít ve vnějších projevech změn nějakou vnitřní či vývojovou změnu je obtížné. Taková snaha vyvolává podezření, zda dotyčný náhodou neagituje ke Svědkům Jehovovým, kteří svými konci světa a Armagedony prosluli nejvíce.Na to, aby kdokoli mohl posoudit změnu atmosféry na přelomu tisíciletí, musí mít nějaký ten rok života za sebou, aby měl co srovnávat; a také musí umět tyto změny vnímat. Situaci mu do značné míry ulehčí Usáma bin Ládin, který do toho praštil s pořádnou silou a stal se porodním dědkem civilizačních nepříjemností, které by sice přišly tak jako tak, ale takhle přišly rychleji a najednou. Co se stalo? Začali jsme být méně sami sebou - zato jsme více kolektivem. Přizpůsobujeme se, neumíme si zachovat individualitu. A ještě hůř: Myslíme si, že jsme si ji zachovali - sledujeme přece alternativní kreslený seriál a kupujeme alternativní obuv Martens, zapalujeme exotické vonné tyčinky z květinářství na rohu za 9,- Kč a sedáváme v alternativním podniku - čajovně.

Do Evropy proniká všeobecná paranoia pomaleji a uvědomujeme si ji hlavně tehdy, když nám za domem má vybujet obludný protiraketový radar obsluhovaný posádkou cizích vojsk nebo když po nás chtějí do cestovního pasu otisk prstu či odevzdání lahve kofoly na letišti. I potom si mnozí pomyslí, že to tak musí být, protože za to můžou ti teroristi... nene, nemusí to tak být a Usáma tuhle válku už dávno vyhrál na celé čáře. My zatím se samozřejmostí už ani nevnímáme kamery na ulicích (které chrání před zloději), pomalu se sunoucí auta (jejichž úkolem původně bylo umožnit rychle se dostat z jednoho místa do druhého) nebo vysedávání u počítačů, které uzavírá jedince v jeho vlastním světě. Všimli jste si, jak rychle nabývají na síle astrální larvy davových psychóz a jak málo jsme schopni rozlišit podstatné od nepodstatného?

Řekněme, že jsem vás přesvědčila, že vnější změny jsou neoddiskutovatelné, vnitřní či duchovní změny jsou neprokazatelné a splečenské změny lze při troše dobré vůle vypozorovat. Co z toho? A to je právě otázka. Připustíme-li, že se skutečně něco děje, můžeme se ptát, zda nás dění ohrožuje či zda je lidem, popřípadě lidstvu, ku prospěchu. Zaměříme-li své myšlenky tímto směrem, brzy ale skončíme u otázky kam jdeme? - což je problematika oné vnitřní změny, což je problematika nepřípustná, jak jsem vyložila výše; v lepším případě je zdrojem názorových konfliktů, jelikož každý přece máme jakousi představu o tom, kam to s lidstvem spěje a tato představa vychází ze světonázoru, jejž každý z nás zastává.

A tak nemůžeme dojít vůbec nikam, jsouce zamotáni do mnohosti.
Přelom tisíciletí: Doba pět let před a pět let po roku 2000.

 
přelom roku 2007 - 2008

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz