Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Staří bohové nad námi

Mystické období mého života - tak je nazývám právě proto, že v něm převažuje automatické kreslení - představuje tímto obrazem svého prvního zástupce. Možná je to zase změna techniky, tentokrát ovšem nikoliv techniky výtvarné.
To, co protéká myslí při automatickém kreslení, se nejspíše podobá jakémusi druhu transu či změněného stavu vědomí - ať použiji moderní pojem. Vědomí odpočívá, jen zvědavě pozoruje, co že to ruka tvoří a jaké že představy - nebo stavy - se k tomu vynořují v mysli. Je to příjemné. Už první obrazy byly malované tak trošku kvůli tomuto pocitu - ano, byly to ty na začátku mé výstavky - ale tehdy ještě převažoval záměr, představa, kterou jsem prostě chtěla ztvárnit. Až v této době jsem začala techniku pilovat a být skutečně jen odpočívajícím pozorovatelem, něco jak když dřímete u televize.


Mnohdy mi pasivní ztvárňování obrazu nevydrželo do konce a po načrtnutí základních tvarů jsem doplnila osobní nápady nebo zvýraznila některý rys. Věřím, že automatickým kreslením lze pochopit některé nepochopitelné.... hm? myšlenky? představy?... nevím, něco v tomto smyslu. Ty kloužou po dobu spojení do osobní mysli jako po drátku. Pak je třeba jim dát nějaký osobní punc - aby se To Osobní, Individuální a Charakteristické, nezahltilo něčím zcela nad-osobním nebo možná mimo-osobním.

Tunely a tunýlky, jimiž se pohybuje energie světa, nejsou patrné lidskému zraku a dostupné představě. Vše je mnohem větší a mnohem vzdálenější než se vejde do mysli. Člověk se hrozí čehokoli obrovského, skutečně obrovského, automaticky přizpůsobuje každou myšlenku svým měřítkům.
Stísněný prostor tunelu může za jistých okolností působit nenápadně a mile, za jiných bude hrozivé a jaksi zlé. Napadá vás, že světelný paprsek je taky vlastně tunel?
Kresba po zafixování oproti původnímu záměru změnila barvu. Originál je ve formátu A3.
 
17.10. - 19.10. 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz