Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jak krade tiskárna

Mám dobrého kamaráda T. Je to přímočarý, poctivý, někdy až příliš hodný, citově založený člověk a je nakladatelem dobré literatury. Jeho knížky jsou precizně redakčně i technicky zpracované - tak, jak se to dnes už často nedělá, protože knížka je jenom zboží. T. se mi ozval před pár týdny, ale místo abychom se domlouvali na setkání v hospůdce, jak jsme původně plánovali, v nedobrém rozpoložení si postěžoval: Přišel totiž na to, že jej tiskárna několikrát okradla na výrobě knih. K ceně obvyklé si účtovala stoprocentní přirážku. Není asi třeba zdůraznit, že spolumajitelem tiskárny a spolutvůrcem cen je dobrý kamarád důvěřivého T. A jistě není třeba dodat, že na zakázky neexistuje smlouva, protože to se mezi přáteli přece nedělá.Kolegyně M., která se rozhodla vydat taky nějakou tu tiskovinu, učinila podobnou zkušenost. Předražení výroby i jí zvedlo výslenou cenu tiskoviny výrazně více, než jí i jejím čtenářům bylo milé. Pochopitelně nefér stanovenou cenu za výrobu odhalila až po upozornění další osoby. Pokud vrabci cvrlikali na našich střechách přesně, neměla ani ona na zakázky zadané přátelům žádnou smlouvu.
Je to zvláštní, ale podobnou zkušenost učinil i nakladatel BC a nakladatel V. Jestli i oni mají - nebo měli? - přátele v tiskárnách, to si nejsem jistá. A konečně brněnská spisovatelka pohádek: ta se domluvila, že zaplatí vydání své knihy, aby pohádky mohly na vánoce vyjít. Podařený zprostředkovatel ji, neznalou poměrů a rozpočtu cen, okradl natolik, že pohádky jsou neprodejné a může je buďto rozdat anebo prodat pod "výrobní" cenou knihy, která prý činila - nastojte! - přes 120,- Kč.

Ale celou tuhle písničku přece odněkud důvěrně znám.
Už před dvěma roky jsem upozorňovala partnera, že nás tiskárna zjevně okrádá. Účtovaná cena byla vždy výrazně vyšší než cena dohodnutá a kvalitu jejich práce bych strčila někam dospodu nejhorší učňovské kategorie - i když to bych asi urazila tiskařské učně a studenty polygrafie. Prý jsou šikovní.
Partner děl v odpověď, že jsou to kamarádi a že nějakou tu chybu jim musíme tolerovat. Jejich tiskárna je malá a knihy se jim těžko vyrábějí. Vlastně s námi chudáci mají problémy a jsou rádi, že si jako kamarádi u nich zakázku zadáme. Byl to pitomý argument, ale doma není nikdo prorokem a s paličákem je lepší se nehádat... vidíme se každý den a sdílíme nejen kancelář a kuchyň, že.
Po dvou letech konečně přetekl pohár trpělivosti a všechno skončilo sporem, o kterém blíže referuje Roman. Problém nepokládáme za uzavřený, protože bývalý kamarád se změnil v nekritického vzteklouna; podobně ještě nemají konce ani okradení T., M. nebo a výše zmínění. Aspoň za nás ale mohu rozhodně tvrdit, že podvodníkům nehodláme ustoupit.

 
prosinec 2004

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz