Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Už nás víckrát nezvěte! - ohlasy
... aneb To snad není možné! Act V.

Po uveřejnění článku se kupodivu i něco stalo - což mne pochopitelně potěšilo, protože je vidět, že mé slovo má svoji váhu. Možná to proběhlo v přímé souvislosti s napsaným, nebo jen tak, náhodně. Takřka o každém, koho jsem zmínila, jsem se něco dozvěděla. A jednou jsem se dokonce moc podivila a už potolikáte musela konstatovat: Toto snad není možné!

 • Organizátorka festivalů Miluj svůj život nám poslala jeden výtisk svých reklamních novin, plných placené inzerce, a složenku s dopisem. V dopise žádá, abychom přispěli na výrobu a distribuci jejích reklamních novin.

 • Pan nagual Polák poslal reklamní mail s nabídkou placené inzerce do jakési knížky. Abychom mail nepřehlédli, poslal nám jej 16krát. K dobru mu připočítávám, že slíbil, že už nám víckrát nic nepošle, protože má zájemců dost. Sice to slíbil už minule, ale třeba se mu popletly adresáře.

 • Paní Horáková z Karviné, to je ta slušná organizátorka, začala vydávat alternativní měsíčník Po kapkách a distribuuje ho zdarma i přesto, že v něm nejsou skoro žádné inzeráty. Prý se to takhle přece nedá dělat, tvrdí někteří manažeři. Paní Horáková to takhle dělá.

 • A to nejlepší nakonec:  Co je dál psáno, je pravda a nic než pravda. Není to psaní o magii nebo meditacích, o věštění nebo o pomoci druhým, není o víře nebo o názorech, které se různí, ale o byznysu, který je ukryt za pojmem esoterika.
  Okolo 16. - 20. listopadu byla doba zvýšené sluneční aktivity, což se patrně projevilo tím, že lidé byli nervosní a měli sklony k nelogickému a rozumu odporujícímu jednání, stejně jako k nepřiměřeně emotivním reakcím - k těm především. Právě v tyto dny udělali své nejlepší zápichy pánové z pražského výstaviště.

  Nejdřív si je představíme: První je Production Assistant, druhý se nazývá trošku slušněji Manažer veletrhu Esoterika. Production Assistant mi psal v červenci a poslal mi onu nestydatou nabídku, o které se zmiňuje původní článek. Přestože v tom měsíci byli už pátí, kdo po nás chtěli nějaké peníze, odpověděla jsem mu. Taková drzost si zaslouží odpověď. Nabídla jsem přednášku - pochopitelně když mi za ni zaplatí. Tak je to odedávna při obchodním styku zvykem. Jeden dodá produkt a druhý za něj smění peníze. Zároveň jsem požádala, aby mi neposílali žádné reklamní nabídky, anóbrž účast na masových akcích rádi přenecháme těm méně zkušeným.
  Production Assistant se zachoval jako správný podřízený a přeposlal mail šéfovi, Manažeru veletrhu Esoterika. Ten se v odpověď mlhavě a neurčitě vyjádřil, že se se mnou rád na spolupráci dohodne, když za ním přijedu do Prahy. Nadšeně jsem souhlasila, ovšem podmínila jsem dohodu jeho neodkladným příjezdem do Brna. Manažer veletrhu Esoterika raději nezávazně prohlásil, že se dohodne s partnerem, po němž mezitím také žádal peníze za to, že přijedeme na jeho výstavu. To bylo 23. července a pak se dlouho nic nedělo... až na to, že jsem zveřejnila ten článek.

  Okolo 10. listopadu přišla papírovou poštou objemná obálka, znovu nás vyzývající k zaplacení patřičných obolusů a následné účasti na výstavě. Pomyslela jsem si, že věštcové a poradcové jsou přece jen méně ješitní, než se na první pohled jeví a neskočili jim na špek. Pak jsem obálku založila, že ji ukáži studentům jako příklad asúrsko-ahrimanského jevu nejhrubšího zrna.

  Poznámka: Zhnuseně se mi křivil obličej, když jsem si povšimla hesla výstavy: Skryté se stane zjevným. Manažer veletrhu Esoterika ani jeho Production Assistant si zřejmě nejsou vědomi toho, že zjevování skrytého se dříve trestalo smrtí. Pokud neměl chvastoun co zjevit, bylo mu obvykle uříznuto ucho.


  Den před výročím sametové revoluce přišel tentýž obsáhlý reklamní materiál mailem, přišel dokonce 3x nebo 4x, už nevím. Ten, který se stáhl do mé schránky, jsem poslala Production Assistantovi zpátky. Přidala jsem odkaz na článek a sdělení, že jich mám plné zuby, ovšem napsala jsem to kulantně. Production Assistant jako správný podřízený hned informoval svého šéfa. Pak mne častoval osobními invektivami. Že by to tak bylo u sekretářek zvykem?
  Rozčilený Manažer veletrhu Esoterika volal hned další den, 18. 11. po ránu. Mluvil s partnerem a důrazně říkal, ne-li vykřikoval, že ten článek musím ihned sundat. Partner byl zvědavý na vývoj a tak nasliboval, že mu zavolám. Zavolala jsem a divila jsem se, a nevěřila jsem, že mluvím s Manažerem veletrhu Esoterika nebo vůbec s nějakým manažerem. No představili byste si, že vám manažer, který nabízí mocnou prezantaci a požaduje za to skutečně nemalé peníze, bude vykládat jak jej "mrzí, že jste tohleto udělala" a "vy jste tam mezi námi mohla být, ale takhle to přeci nemůžeme" a "tady jde o to srdíčko, který musí bejt spokojený" nebo že "ta energie musí cirkulovat a to je přece o penízkách". Že ten článek musím sundat mi nepovídal - asi má přísnou matku. Zato vykládal, jak nemám pravdu, povídal kde všude už byl a koho zná a jak tím srdíčkem cítí, že musí pomoci druhým, aby měli úspěch. Taky mi slíbil, že mi pošle důkaz, že nemám pravdu, a není to tak jak píši.
  Poslal mi skutečně další dokument. Žádná bomba, byl to doprovodný program jejich výstavy. Neporozuměla jsem, proč mi to zasílá - o ničem podobném nepíši ani to nekritizuji a na nečestných finančních požadavcích, a nota bene ani na porušování zákona o reklamě, to nic nemění.

  Jaký je závěr?

 • Jsem zvědavá, jestli se tahle výstava bude konat. Nedělám si naděje, lidská blbost nezná mezí...
 • Jsem neméně zvědavá, jak dlouho se podobné výstavy vyplatí nabízet.
 • Vůbec se nedivím, že magii nikdo nebere vážně. (=Poznámka určená zvláště pro Snopa z diskusí na Ritualu).

 •  
  20. prosinec 2004

  (c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz