Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Už nás víckrát nezvěte!
...aneb jak se švindluje v esoterice

Ještě nikdy jsme nebyli tolikrát pozváni na nějaké akce, jako letos. Když pominu drobné trapárny s Astrovíkendem (který se stal cestovní akcí a kmitá po republice ve snaze získat ovečky), nebo s festivalem Miluj svůj život, který po Rokycanech a Plzni kotví v Praze (kde jsou lidé ještě pořád ochotni vysypat z peněženek nemalé částky za vstupné, aby pak mohli vyslechnout přednášky propagující jídlo z mořských řas nebo omlazovací kúry), objevilo se esoterických festivalů jako když - s prominutím - natentuje a rozšlape.Nejdrzejší nabídku poslali hrabivci z pražského výstaviště. Ceny jsou skutečně výstavní - tak třeba: za to, že tam smíte být, byste zaplatili 500,- Kč, za to nic nedostanete, jen vás tam pustí; za stoleček 80x80 cm dáte 3.500,- Kč - dostanete kovový opršalý stolík a dvě skládací židle; výstavní stánek typu průměrka za 10 tisíc, ale jen stánek - třeba elektriku si musíte ještě připlatit - myslím jsou to 3 tisíce na den.
Všechny pozvánky na festivaly mají jednu věc společnou: Pořadatel pronajme stolek za rozumnou částku od tisícovky do pěti tisíc, my, tj. výrobní síla poradců a kartářek, tam na vlastní náklady přijedeme a když budeme hodní, můžeme si zaplatit přednášku, kterou jim tam uděláme.

Pro lepší pochopení těch, kteří podobnou akci nikdy neabsolvovali, vysvětlím:

 • Na tyto festivaly chodí vcelku málo lidí.
 • Ti kteří přijdou, vycinkají peněženky za mastné vstupné, protože se přišli hlavně podívat.
 • Peníze na nákup zboží častou už nezbydou - taky, proč, když je lze koupit kdekoli jinde za levnější peníz.
 • Často zbyde aspoň nějaká koruna na potrápení věštkyní v hlučném stánku za doprovodu tzv. esoterní muziky.
 • Festival má jediný účel: kapsu si má naplnit pořadatel.

  Existují vyjímky. Znám dvě. První výjimkou byli pořadatelé festivalu v Karviné. Nejen že nenutili žádné pronájmy stolečků 1x1 metr plus dvě židle za tři tisíce, ale pozvali, zaplatili cestu, ubytování a přednášku. Stejně solidně se zachovali pořadatelé festivalu v Havířově pod vedením paní Horákové. Asi na tom prodělali, kdo ví...

  Ale vykukové nejsou jen mezi neslušnými pořadateli tzv. esoterických festivalů, kteří peníze pochtívají, místo aby dali vydělat. Jsou i jinak fikaní lidé. Tak třeba jeden chlapík nám už tři roky píše, že máme tučnou částkou sponzorovat film, který natáčí a bude mít za rok premiéru - v každém dopise je to premiéra za rok. Každý rok také prý počítá s tím, že budeme sponzorovat jeho soutěž královny krásy nagualů, která se ještě nikdy neuskutečnila. Nedávno se objevil další vykuk - ten pro změnu žádá tučný poplatek za to, že nám bude dělat reklamu ve svém placeném katalogu, kde bude osobně hodnotit, kdo je jak dobrý. Ne - není to žádný odborník, ale zcela neznámá osoba.
  Každý prostě vydělává penizky honem honem jen aby je měl.

  Poznámka: článek s uvedeným názvem prošel po svém zveřejnění třemi zpřesňujícími opravami, nutnými vzhledem k tomu, jak se nadále projevili lidé, o nichž zde píši.


  Pokračování článku i celé téhle nemilé story najdete zde.


  Ještě by vás mohlo zajímat:
  Jak okrást nakladatele
  Na vědomost dávám pravdu nevyvratitelnou...
 •  
  zapsáno v srpnu 2004

  (c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz